Treningi

Bieganie jest tanie?

Wszyscy wokół mówią, że bieganie tanie jest. No może i tanie, bo za korzystanie z chodników i lasów nikt jeszcze nie wprowadził opłat, tak jak to jest w przypadku różnych fitnessklubów, basenów, kortów tenisowych i tym podobnych miejsc.

Moim zdaniem (może i odosobnionym, ale z bardzo praktycznym spojrzeniem) bieganie wcale tanie nie jest. Czy policzył ktoś ile w ciągu roku wydał na buty, koszulki, skarpetki, spodenki – długie, krótkie, za kolano ;), kurtki, czapki, rękawiczki, pasy, zegarki, pulsometry, liczniki przebiegniętych kilometrów (tak oczywiście są bezpłatne aplikacje na smartfony), opłaty startowe za uczestnictwo w różnych biegach?

Tyle właśnie kosztuje bieganie i po dokładnym policzeniu okazuje się, wcale niemało.

Przykładowo start w:

  • Biegu dookoła ZOO kosztował 80 zł,
  • Cracovia Maraton 50-150 zł (w zależności od terminu zgłoszenia),
  • She Runs The Night – 75 zł,
  • Bieg Konstytucji 50-60 zł (taniej do 27 kwietnia, zapisy ruszyły 22 kwietnia),
  • Maratonie Warszawskim 100-200 (w zależności od terminu zgłoszenia).

Są oczywiście biegi za uczestnictwo w których nie płaci się nic – choćby Bieg Wisły, który odbędzie się 12 maja w Warszawie, lub biegi, w kórych opłaty nie są aż tak wysokie – może rdlatego z tego powodu frekwencja na Orlen Marathon zapowiada się spora.

Bieganie jest coraz bardziej popularne, co widać po ilości osób spotykanych na różnych ścieżkach, chodnikach. I ten fakt na potęgę wykorzystuje większość organizatorów biegów.

Reklamy

3 komentarze do “Bieganie jest tanie?

    • Raz, że opłaty startowe wyższe ze trzy razy to i sprzętu więcej trzeba. Ostatnio usłyszałam, że ktoś tam kupuje sobie rowerek za 12 tys. To fakt, przy takich kosztach bieganie robi się tanie 😉

  1. Ja w tym roku już prawie 4K wydałem na starty i inne sprawy związane z bieganiem, ale jest wśród nich przelot do Chicago i opłata startowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s