Sprzęt/Zdrowie

Jak sznurować buty?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak sznurujecie buty? Ja zwykle skupiam się jedynie nad tym, aby dobrze zawiązać supeł, aby sznurowadła się nie rozwiązywały podczas biegu, bo zawsze się rozwiązują.

W książce Jeffa Gallowaya  „Bieganie metodą Gallowaya” jest kilka rad na temat sznurowania. Oto one.

Redukcja nacisku sznurówek na stopę Tak zawiązany but będzie mniej uciskał stopę (ucisk zwykle powodują krzyżujące się sznurowadła).

REDUKCJA NACISKU SZNURÓWEK NA STOPĘ
Tak zawiązany but będzie mniej uciskał stopę (ucisk zwykle powodują krzyżujące się sznurowadła).

    Izolowanie poszczególnych sznurówek  Jeśli jakaś część stopy wymaga luźniejszego sznurowania, a inne mają być bardziej ściśnięte, wystarczy daną dziurkę opleść pętelką.

IZOLOWANIE POSZCZEGÓLNYCH SZNURÓWEK
Jeśli jakaś część stopy wymaga luźniejszego sznurowania, a inne mają być bardziej ściśnięte, wystarczy daną dziurkę opleść pętelką.

    But bardziej dopasowany do pięty  But będzie bardziej dopasowany do pięty, jeśli zacieśni się naciąg w górnej części sznurówek. Aby uniknąć uciskana stopy, warto zasznurować but metodą strzemion. Spowoduje to rozłożenie presji na cztery zamiast tylko na dwie ostatnie dziurki.

BUT BARDZIEJ DOPASOWANY DO PIĘTY
But będzie bardziej dopasowany do pięty, jeśli zacieśni się naciąg w górnej części sznurówek. Aby uniknąć uciskana stopy, warto zasznurować but metodą strzemion. Spowoduje to rozłożenie presji na cztery zamiast tylko na dwie ostatnie dziurki.

Więcej miejsca dla palców Taki sposób sznurowania butów pozwala stworzyć w obszarze palców przestrzeń. Kiedy ciasno zaciska się sznurowadła, czubek buta uwypukla się więc zwiększa się przestrzeń dla palców, a nacisk zostaje zredukowany.

WIĘCEJ MIEJSCA DLA PALCÓW
Taki sposób sznurowania butów pozwala stworzyć w obszarze palców przestrzeń. Kiedy ciasno zaciska się sznurowadła, czubek buta uwypukla się więc zwiększa się przestrzeń dla palców, a nacisk zostaje zredukowany.

Rozluźnienie nacisku w jednym punkcie Warto tak zasznurować but, jeśli w którymś miejscu szczególnie nas uciska. Opuszczenie jednego oczka na pewno pomoże dopasować ucisk w pozostałych obszarach.

ROZLUŹNIENIE NACISKU W JEDNYM PUNKCIE
Warto tak zasznurować but, jeśli w którymś miejscu szczególnie nas uciska. Opuszczenie jednego oczka na pewno pomoże dopasować ucisk w pozostałych obszarach.

Reklamy

2 komentarze do “Jak sznurować buty?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s