Imprezy biegowe/Treningi

Po piachu przez las, czyli III Bieg Cichociemnych

W sobotę (18 maja) odbył się III Bieg Cichociemnych – bardzo fajny i z niepowtarzalną atmosferą.

  • Po pierwsze dlatego, że brało w nim udział ok. 150 osób. Więc tak jakby zebrała się grupa znajomych, by przebiec się po lesie 😉
  • Po drugie, bo fantastyczna trasa – 10 km przez lasy wokół Krusz. Choć jak się okazało wcale nie taka łatwa, bo suchy piach na ścieżkach nieźle dawał się we znaki. I tak naprawdę nie wiadomo było, czy biec po piachu czy przemykać w trawie. Na szczęście włożyłam Nike Free 3+, – ponacinana podeszwa i lekkość bucików sprawdziła się rewelacyjnie w tych warunkach. Podobnie jak spodenki z Lidla, z bardzo praktyczną – zapinaną na zamek – kieszonką, do której można wsadzić kluczyki od samochodu.
    Poza tym uporczywe meszki w lesie sprawiły, że ja – choć nie tylko – na mecie przybiegliśmy opuchnięci. Na szczęście po godzinie nie było po nich już żadnego śladu.
  • Po trzecie – ugruntowałam w sobie przekonanie, że w bieganiu nie najważniejsze są wyniki, tylko po prostu – bieganie. I nikomu nic do tego jak robię to ja, czy ktokolwiek inny. I że nie możemy nikogo oceniać, szczególnie wtedy, kiedy wydaje się nam, że o bieganiu (lub czymkolwiek innym) wiemy wszystko, ale boimy się stanąć na linii startu.

Trasę zrobiłam wspólnie z Jackiem, który z racji chorego kręgosłupa biega dużo uważniej niż inni. Biego-marsz przy dobrej rozmowie. Czego chcieć więcej?

Jednym z jego celów Biegu Cichociemnych było przypomnienie historii organizacji Cichociemnych – czym się zajmowała, jakie miała celem i czym zasłynęła podczas II wojny światowej. Organizatorem Biegu Cichociemnych jest Stowarzyszenie „Twórcy Jutra” i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s