Treningi

Czuję niedosyt

To bardzo miły stan kiedy czuje się niedosyt biegania. Zresztą tak samo, jak planuje się lekki, zaledwie 15 km trening.

Myślę że na dwa tygodnie przed planowanym półmaratonem pora dokonać weryfikacji założonych kilka tygodni temu planów, ocenić własną kondycję i możliwości.

Trening (nie) zgodnie z planem?

Od razu powiem, że wcześniejsze założenia treningowe odbiegają nieznacznie od rzeczywistości. Naczytałam się wiele o tym jak trenig powinien wyglądać, kiedy i ile trenować. Zrobiłam sobie nawet rozpiskę. Założyłam dziennik treningowy, który mimo modyfikacji planów ciągle prowadzę.  Okazało się jednak, że teoria czesto nijak  ma się do rzeczywistości. Trudno jest bowiem przewidzieć w jakiej kondycji fizycznej i psychicznej będzemy danego dnia. A od tego niestety bardzo dużo zależy. Przede wszystkim to czy będziemy w stanie efektywnie biec.

Trzeba po prostu słuchaś swego organizmu i nie robić nic na siłę.

Efekty

Na dwa tygodnie przed startem z pełną świadomością stwierdzam, że czuję się na słach przebiec te 21 km. Ile czasu mi to zajmie, nie wiem. Ale stawiam że będą to 2 godziny. Szybciej, a to ze wzgledu na stan mego kolana raczej nie pobiegnę.

Taki wynik pozwoli mi na ukończenie biegu bez bólu, da motywację do dalszego biegania, a przede wszystkim da chęć do planowania kolejnych startów, już na dłuższych dystansach niż tylko 10km.

Skakanie na skakance. W czym pomogło?

Bez wątpienia wzmocniłam dzięki skakaniu nogi. Czuję to szczególnie podczas długich wybiegań i podbiegach pod górkę. Po zakończeniu biegów mięśnie już tak nie bolą. Nie bolą wcale. Chyba to dzięki temu czuję ten tytułowy niedosyt.

 

Reklamy

1 komentarz do “Czuję niedosyt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s