Gdzie biegać?/Imprezy biegowe

II Wielka Ursynowska i VI Onkobieg

Wczorajsza niedziela upłynęła pod znakiem dwóch ciekawych imprez biegowych. Ich cechą wspólną był charytatywny cel. Pieniądze z opłat startowych II Wielkiej Ursynowskiej przekazane zostały Fundacji Pegasus opiekującej się chorymi końmi. Z kolei pieniądze zebrane podczas Onkobiegu zasiliły konto fundacji SARCOMA, która wspiera leczenie chorób nowotworowych, w tym mięsaków.

Kałuże prawie jak na Narodowym

Wielka Ursynowska odbyła się w deszczu. Może nie tak wielkim jak ulewa, która miała miejsce godzinę przed startem biegu. Deszcz padający tego poranka sprawił, że na starcie stawiło się o ok. 300 osób mniej (a miało być 1000 osób).  Jednak ci co przybyli okazali się nieustraszeni. Pokazali, że niestraszny im ani padający w trakcie biegu deszcz, ani kałuże, po których przyszło nam biec. Na początku było nawet śmiesznie, kiedy wszyscy biegli wzajemnie się ochlapując.

Dodam, że bieg odbywał się po torze wyścigów konnych. Poza kałużami, trasa była utkana dołami po końskich kopytach, co było trochę niebezpieczne. Ale na szczęście podczas biegu nikt nie zrobił sobie krzywdy.

20130901_103534

Takie kałuże były na trasie …

wielka-ursynowska

Podczas II Wielkiej Ursynowskiej przydał się płaszcz przeciwdeszczowy z Orlen Marathon. Biegło się w nim jak w saunie …

Biegacz to specyficzny gatunek człowieka

Wiecie co, ten bieg pokazał, że biegacz to specyficzny gatunek człowieka. Taki, któremu w bieganiu nie jest w stanie przeszkodzić praktycznie nic. I wielu z tych „deszczowych biegaczy” zjawiło się kilka godzin później na VI Onkobiegu. Przebrani, trochę ogrzani pobiegli, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz Fundacji SARCOMA, walczącej o zdrowie pacjentów dotkniętych różnymi postaciami mięsaka. Pakiety startowe rozeszły się tak szybko, że ci, którzy przyszli godzinę przed startem już ich nie dostali. Biegli bez koszulki, a na mecie nie dostali medalu.

W godzinę biegacze przebiegli 10,5 tys. kilometrów. Za każdy przebiegnięty (także przejechany lub przespacerowany) kilometr sponsor imprezy – Bank PKO BP – przekaże na leczenie zmagających się z mięśniakami podopiecznych stowarzyszenia Sarcoma 2,40 PLN, co przy wyniku tegorocznej imprezy daje kwotę przekraczającą 25 tysięcy złotych.

Burmistrz Piotr Guział

Tak, to ten znany z telewizji, co postanowił sobie za punkt honoru, że doprowadzi do usunięcia HGW z funkcji prezydenta miasta. Nie wiedziałam, że jest zapalonym biegaczem. Zyskał przez to trochę sympatii w moich oczach. Prywatnie też wydaje się być miłym człowiekiem. I obiecał że popracuje nad tym, aby na torze wyścigów konnych zorganizować bieg boso. Czemu nie. Świetny pomysł. Trzymam za słowo!

Niżej trochę zdjęć z obu imprez a także z meczu Gwazdy kontra Politycy na warszawskiej Legii.

Reklamy

1 komentarz do “II Wielka Ursynowska i VI Onkobieg

  1. Na pewno przydatne!

    Kilka pytań bez odpowiedzi, kilka pragnień i nadziei. Jak każdego obracającego się w sferze ‚obsesja jedzenia’? A co ty sądzisz na ten temat? –> dzisiejsza-nadzieja.blogspot.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s