Imprezy biegowe

Mieszkańcy ul. Arbuzowej chcą zablokować Maraton Warszawski

Zdarzał się w historii biegów ulicznych, że któryś z nich został przerwany bądź się nie odbył z przyczyn niezależnych od organizatora. Do tej pory były to zamachy uliczne, warunki pogodowe czy ponoć źle zabezpieczona trasa biegu (tegoroczny półmaraton wrocławski). Ale takiej sytuacji jak blokada biegu przez niezadowolonych mieszkańców miasta chyba w historii jeszcze nie było. Może właśnie ta jubileuszowa edycja zapisze się dodatkowo w historii maratonów tym, że mieszkańcy Warszawy zablokowali bieg. 

Piszą o tym już chyba wszędzie. Na FB trwa burzliwa dyskusja osób oburzonych takim zachowaniem z tymi, którzy uważają, że ci buntownicy mają rację. Maraton Warszawski odbędzie się po raz 35 i nie wiem czy takie protesty miały wcześniej miejsce.

Wiem, że będzie dużo osób biegło, bo to chyba rekordowy bieg po względem liczby uczestników. Ale przecież cały dzień ulice nie będą pozamykane. Więc chyba można jakoś zaplanować sobie dzień, tym bardziej że nie od dziś wiadomo, że bieg odbędzie się także i tej jesieni/

Lubię Warszawę, bo dużo się tutaj dzieje. I mieszkając w dużym mieście trzeba liczyć się z tym, że czasami odbywają się tu też imprezy, które wymagają zamknięcia na jakiś czas dróg miejskich.

Ciekawa jestem czy w niedzielę w Berlinie też znajdzie się jakaś grupa ludzi, którzy postanowią zablokować bieg?

maraton-rotterdam

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s