Imprezy biegowe/Zdrowie

Biegiem przegonić raka

rak-to-sie-leczyW niedzielę, 20 października, w warszawskim Parku Agrykola odbędzie się charytatywny bieg „Przegonić raka”. Zebrana kwota z pakietów startowych zostanie w całości przekazana na rzecz Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych. 

Jaki jest cel biegu? Promocja profilaktyki nowotworowej oraz aktywności fizycznej, jako jednego z jej elementów. Bieg nie będzie długi, bo na dystansie 5 km, tak aby każdy – nawet początkujący biegacz bez problemu pokonał dystans.  Ale tak naprawdę nie ma znaczenia czy te 5 km pokona się w biegu czy marszu – najważniejsza jest aktywność.

Bieg wystartuje 20 października o godzinie 12, a trasa będzie prowadzić przez alejki Parku Agrykola. Na wszystkich zarejestrowanych, przy ul. Myśliwieckiej 9, od godziny 8 do 11 będą czekać pakiety startowe.

Każdy zestaw będzie składał się z: wyjątkowej koszulki biegu, numeru startowego, plecaka, czasopism Runner’s World, Men`s Health i Woman`s Health, regeneracyjnego posiłku oraz dostępu do zdjęć z biegu oraz certyfikatu za udział w wydarzeniu.

Przed biegiem odbędzie się rozgrzewający happening, w ramach którego kilka metrów zostanie pokonanych biegiem… wspak. Z pewnością, będzie to zastrzyk pozytywnej energii dla wszystkich zawodników!

Miasteczko zdrowia

Imprezie biegowej towarzyszyć będzie miasteczko zdrowia, gdzie wszyscy – nie tylko uczestnicy biegu, będą mieli okazję, by bezpłatnie skonsultować się z lekarzami. Z kolei dla pań przygotowany zostanie specjalny mammobus, gdzie będą mogły nieodpłatnie zrobić badanie. Sponsorem tych badań jest ING Życie.

Organizatorzy akcji

Ogólnopolska akcja społeczna „Rak. To się leczy”, ING Życie, „Runner`s World” i fundacja Kobiety na Medal.

http://biurozawodow.pl/events/info/przegonic-raka-2013

Reklamy

2 komentarze do “Biegiem przegonić raka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s