Imprezy biegowe

Praska dycha i Przegonić raka

przegonic-raka-20-pazdzienik-11Pozytywnych emocji było dzisiaj bardzo dużo. I to nie tylko za sprawą pięknej, słonecznej pogody, która bez wątpienia poprawia humor. Tak naprawdę głównym sprawcą dobrego nastroju były dwie ciekawe imprezy biegowe.

Jedna na Agrykoli, czyli Biegiem przegonić raka, a druga w Parku Skaryszewskim, czyli Praska Dycha i Szybka Dycha. Dwa różne biegi, dwa różne cele.

Celem biegu Biegiem przegonić raka była promocja profilaktyki nowotworowej i aktywności fizycznej, jako jednego z jej elementów. I bez wątpienia organizatorom się to udało, bo uczestnicy biegu pokazali, że nie ważne jest to jak szybko się biegnie, tylko w jakim celu się to robi. A do wysiłku podgrzewały dziewczyny z zespołu The Chance (znane z programu X Factor), które cudnie śpiewały pełne energii piosenki.

Trasa biegu to 5 pętel długości 1 km (które chyba jednak były trochę dłuższe ;))  Zaletą skupienia biegu w jednym miejscu jest to, że:

  • po pierwsze przez cały czas słychać było muzykę graną na scenie
  • po drugie było widać wszystkich biegnących – w efekcie na trasie powstała pomarańczowa szarfa okalająca trasę biegu. Widok był naprawdę piękny 🙂

przegonic-raka-20-pazdzienik-7

Praska Dycha

To jeden z nielicznych biegów po praskiej stronie Wisły. Nie wiem dlaczego wszyscy pchają się na lewobrzeżną stronę Warszawy tak naprawdę i biegają po ulicach, skoro tak blisko centrum jest duży, piękny park. Mowa oczywiście o Parku Skaryszewskim. Jesienią jest on szczególnie piękny.

Na linii startu stanęło ok. 2 tys. osób. Aby jednak alejki biegowe nie były zbytnio zatłoczone biegaczy podzielono na dwie grupy. Pierwsi wystartowali zawodnicy, którzy deklarowali czas pokonania trasy poniżej 50 minut. W konkurencji otwartej wystartowali pozostali biegacze.

Praska Dycha to ciekawy bieg także z innego powodu. Jak mówią organizatorzy – wpisuje się w ponad 80-letnią tradycję kontaktów międzynarodowych między Polską a Wenezuelą. Ja nic o takich kontaktach nie wiedziałam. Ale bez wątpienia trochę temat mi dzisiaj został przybliżony.

Liczymy tym samym, że 10-kilometrowy bieg w Parku Skaryszewskim pomoże skrócić dystans blisko 10 tysięcy kilometrów między obydwoma krajami – piszą organizatorzy.
1000 uczestników pobiegnie po 10 km – rachunek jest prosty! Dobiegniemy do Caracas:)

praska-dycha-moje-miasto

Tuż po starcie. Z numerem 924 zwycięzca biegu – Emil Dobrowolski. źródło mmmiasto.pl

praska-dycha-3

Zwycięskie dziewczyny Praskiej Dychy

praska-dycha-6

Zwycięzcy kategorii męskiej 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s