Imprezy biegowe/Wings for Life World Run/Z biegowego świata

Wings for Life World Run – bieg na rzecz osób z przerwanym rdzeniem kręgowym

wings-for-life-2Wings for Life World Run to największy bieg charytatywny na świecie, który od przyszłego roku odbędzie się również w Polsce. Wystartuje 4 maja 2014 roku o godz. 12.00 w Poznaniu.

Jednocześnie tysiące biegaczy wystartuje w czterdziestu krajach, na 5 kontynentach – bez względu na porę dnia i nocy oraz panujące warunki atmosferyczne. Bieg organizuje Fundacja Wings for Life, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych przeznaczone zostaną na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Wydarzenie to pomoże przyspieszyć rozwój naukowy oraz bez wątpienia zwróci uwagę na poczynione postępy w badaniach nad przerwanym rdzeniem kręgowym.

Bieg, w którym to meta goni biegacza, anie biegacz goni do mety

To będzie bieg, w którym pierwszy raz to nie biegacz będzie gonił do mety. Będzie odwrotnie – meta będzie goniła biegacza. W jaki sposób? Linię mety wyznaczał będzie jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje oficjalnie 30 minut po rozpoczęciu biegu. Jeśli uczestnik zostanie wyprzedzony przez metę, kończy udział w biegu, a jego rezultat zapisany zostanie w międzynarodowym rankingu. Wyścig zakończy się, kiedy ostatnia osoba na świecie zakończy rywalizację. Maksymalny czas trwania biegu wynosił będzie 6 godzin.

Kiedy rusza samochód zamykający bieg i z jaką jedzie prędkością?

  • 10.00 UTC (lokalny czas polski – godz. 12.00) – start biegu
  • 10.30 UTC (lokalny czas polski – godz. 12.30) – start samochodu zamykającego bieg – prędkość 15 km/h (9.3 mile/h)
  • 11.30 UTC (lokalny czas polski – godz. 13.30) – przyśpieszenie do 16 km/h (9,94 mile/h)
  • 12.30 UTC (lokalny czas polski – godz. 14.30) – przyśpieszenie do 17 km/h (10,56 mile/h)
  • 13.30 UTC (lokalny czas polski – godz. 15.30) – przyśpieszenie do 20 km/h (12,43 mile/h)
  • 15.30 UTC (lokalny czas polski – godz. 16.30) – -rzyśpieszenie do 35 km/h (21.75 mile/h)

Bieganiem zajmuję się od bardzo dawna, ale po raz pierwszy spotykam się z koncepcją, że zawodnicy nie biegną do mety, a to ona goni ich. To nowatorskie, dotąd niespotykane rozwiązanie z pewnością spowoduje, że i rywalizacja przybierze niezwykłą postać. W biegu tym kluczową rolę odgrywa również jego start, który przypada na tę samą godzinę we wszystkich krajach, będących na dwóch półkulach globu. Oznacza to, że zawodnicy będą biegli o różnych porach dnia i nocy, w odmiennych warunkach atmosferycznych, co dodatkowo sprawia, że rywalizacja ta będzie tak pasjonująca – mówi Jerzy Skarżyński, maratończyk i trener, Ambasador Wings for Life World Run w Polsce.

wings-for-lifeW budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska – wokalistka i autorka tekstów, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy oraz Mateusz Michalski – dwukrotny medalista paraolimpijski.

Problem ludzi żyjących z przerwanym rdzeniem kręgowym nie jest dostrzegany na co dzień, pomimo, że dotyczy on prawie trzech milionów osób na całym świecie. Niejednokrotnie wystarczy jedna chwila, nieszczęśliwy splot zdarzeń, aby nasze życie zmieniło się diametralnie. Idea i cel przyświecające Wings for Life World Run rodzą realne szanse na znalezienie skutecznej metody leczenia. To nadzieja dla bardzo wielu osób na odwrócenie często dramatycznych skutków różnych wypadków; nadzieja na to, aby w niedalekiej, mam nadzieję, przyszłości mieć możliwość pobiec razem ze wszystkimi – mówi Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów, Ambasadorka Wings for Life World Run w Polsce.

Ile wynosi opłata za bieg?

Opłata startowa wynosi 120 zł brutto i stawka ta jest niezmienna przez cały okres zapisów. Opłata wpisowa w 100% przeznaczana jest na wsparcie działań fundacji Wings for Life.

Więcej informacji o biegu znaleźć można na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Reklamy

4 komentarze do “Wings for Life World Run – bieg na rzecz osób z przerwanym rdzeniem kręgowym

  1. Pingback: Cel na Wings for Life World Run wyznaczony | Kobietabiega.pl

  2. Pingback: Cel na Wings for Life World Run wyznaczony | Kobieta biega

  3. Pingback: A co w Nowym Roku? | Kobietabiega.pl

  4. Pingback: A co w Nowym Roku? | Kobieta biega

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s