Imprezy biegowe

Słodki Bieg Wedla

To była bardzo fajna sobota. Ładna pogoda, sympatyczny bieg w towarzystwie równie sympatycznych osób i ratowników medycznych rozdających przepyszne cukierki.

IX Bieg Wedla tradycyjnie odbywa się w Parku Skaryszewskim. To nie przypadek, bo przylega do niego fabryka czekolady Wedla. Szkoda tylko, że sponsor biegu nie pomyślał jeszcze, aby w sobotni poranek i popołudnie w parku dodatkowo pachniało czekoladą, tak jak to często bywa wieczorami.

Pogoda była fantastyczna – jak na luty przystało, typowo wiosenna. Do pokonania były dwa dystanse: ponad 5 i 9 km. Wcześniej odbywały się biegi dzieci na dystansach ok. 2 km oraz 250 m. Niesamowite jest jak te dzieciaki potrafią się ze sobą ścigać. A niektóre biegają szybciej niż dorośli, a na pewno ja.

W Parku Skaryszewskim biega się fajnie. Tak też było i w sobotę. Ścieżka jest na tyle szeroka, że Ci, którzy biegną szybko (bardzo szybko) mogą bez problemu wyminąć wolniejszych. A Ci, którzy biegną rekreacyjnie mogą podziwiać ten przepiękny park.

Dwukrotni zwycięzcy

Po raz pierwszy w historii tego biegu te same osoby zwyciężyły w biegu na 5,4 km oraz 9 km. Są nimi: Wojtek Kopeć i Dominika Wiśniewska-Ulfik. Gratuluję, bo biegają fantastycznie szybko 🙂

Ja też coś wygrałam 😉

Książkę G. Kellera „Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć”. Poszczęściło mi się podczas losowania nagród po biegu. Nagród było naprawdę dużo. Były też bardzo zróżnicowane – od soli do kąpieli, przez czapeczki do biegania po masaże i kursy jogi.

Solidarni z Ukrainą i Wenezuelą

Z  powodu wydarzeń, które odbywają się obecnie na Ukrainie oraz w Wenezueli pobiegliśmy z flagami obu tych krajów. Żeby było fajniej, biegliśmy razem we trójkę: Ja, Jarek i Jacek (według kolejności ze zdjęcia). Zamienialiśmy się tylko flagami.

Wydarzenia na Ukrainie zdominowały medialny przekaz, szczególnie w Europie. Tymczasem także w Wenezueli dochodzi do krwawych starć na ulicach. Są ofiary i ranni. Trwające od ponad dwóch tygodni starcia między demonstrującymi w kilku prowincjach Wenezueli studentami a policją lewicowego rządu przybierają na sile. Jest już 8 ofiar śmiertelnych i ponad 100 osób jest rannych. Agencja AP pisze dzisiaj, że źródłem zaostrzenia konfliktu był protest po próbie gwałtu na studentce.

więcej tutaj

W najbliższą sobotę kolejny bieg w Parku Skaryszewskim – Bieg Ludzi Honoru Tropem Wilczym.

bieg-wedla-1

Reklamy

1 komentarz do “Słodki Bieg Wedla

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s