Imprezy biegowe

W niedzielę będzie się działo. Oj będzie, będzie

IMG_4845

Zaplanowano bowiem na ten weekend kilka fajnych imprez. Szkoda tylko, że dwie odbywają się tego samego dnia – na myśli mam Orlen Marathon i Runmageddon. Do tego w Łodzi będzie miał miejsce Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Miało być inaczej, jeśli chodzi o terminy, ale cóż siła wyższa.

Pierwsza impreza, czyli Orlen Marathon, podobnie jak w ubiegłym roku, zapewne zgromadzi kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy biegaczy i osób kibicujących. Druga, czyli Runmageddon, to bieg, podczas którego trzeba będzie pokonać nie tylko dystans 10 km, ale również przeszkody w postaci lin, ścian, trawersów, przeszkód z gonitw końskich, pajęczyn linowych czy zasieków, pod którymi można będzie tylko się czołgać.

Imprezy biegowe powoli się zmieniają

I bardzo dobrze, bo uczestnictwo w kolejnych, w których biega się po ulicach zlokalizowanych w centrum miast, powoli staje się nudne. Poza tym jest już ich tyle, że z propagowaniem zdrowego stylu życia chyba zaczyna mieć to już niewiele wspólnego 😉 Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o jedno …  Dlatego ja, ale nie tylko, coraz chętniej rozglądam się za czymś innym.

Na szczęście w okolicy Warszawy odbywa się już całkiem spor imprez o charakterze crossowym, przełajowym – choćby Wieliszewski Crossing, Bieg Łosia w Kampinosie czy 1 Cross Maraton Nadarzyn, ale także różnego rodzaju zawody na orientację.

Pojawiać się też zaczynają biegi z przeszkodami organizowane co prawda w miastach, ale na wydzielonym obszarze, takie jak Runmageddon, Huntrun, czyli Polowanie na Biegaczy czy Men Expert Survival Race, który będzie odbywał się w trzech miastach: Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Dodam, że Runmageddon to impreza organizowana przez Stowarzyszenie OTK Rzeźnik, który jest znany z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika (górski ultramaraton na dystansie 80 km), Rzeźniczka (softowa wersja Rzeźnika – zaledwie 26 km po górach), w którym to postanowiłam wystartować oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Dorzucam kilka zdjęć z przygotowań trasy oraz treningów przed Runmageddonem.
źródło: runmageddon.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s