Imprezy biegowe

Zimny i mokry, ale sympatyczny Bieg Konstytucji

bieg-konstytucji-2014-8

Taka drużyna

Padający deszcz nie ma chyba sumienia. Gdy nie powinien padać, czyli przed południem i w południe, kiedy odbywał się Bieg Konstytucji, to on nie dawał za wygraną. Z kolei wieczorem – padać przestał 🙂

Ale nawet taka chłodna i deszczowa aura nie przeszkodziła dzisiaj, by wziąć udział w Biegu Konstytucji. Do tej pory jeszcze w nim nie startowałam, więc miałam okazję sprawdzić, jaka atmosfera panuje na pierwszym biegu z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej. Pozostałe to Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości.

To co, że prawie wszyscy byli przemoczeni i trochę zziębnięci, ale na mecie, uśmiech nie schodził z twarzy praktycznie każdego posiadacza pamiątkowego już medalu. Z mojej również, bo mimo przeciążonego i bolącego jeszcze trochę kolana, przebiegłam te 5 km w 27 minut. Teraz chyba nadszedł czas, aby złamać te magiczne 25 minut 😉

10313565_785464351471499_1572278275254690795_n

Oto obie drużyny – Klienci są w koszulkach białych, bankowcy – w czerwonych

Trening i bieg w strugach deszczu

Mój dzień zaczął się dzisiaj dość wcześnie. Będąc członkiem Drużynowej Ligi Biegowej Banku PKO BP musiałam się stawić w biurze zawodów trochę wcześniej (o 9.30) – przed startem biegu mieliśmy jeszcze drużynową rozgrzewkę, którą prowadził Jerzy Skarżyński. Dzięki temu część nas nie tylko się ze sobą poznała, ale również zintegrowała. Zaczęliśmy się już nawet umawiać na wspólne treningi w sobotę w ramach akcji BBL. Fajnie? Pewnie, że tak 🙂 O to chyba właśnie chodziło.

Poznaliśmy także naszego lidera – Macieja Kurzajewskiego, który nie ma co ukrywać, jest charyzmatyczną osobą. I to na co zwraca przede wszystkim uwagę, to: radość jaką daje bieganie oraz integrujący jego charakter.

Dwie drużyny w Drużynowej Lidze Biegowej

Jedna składająca się z Klientów banku, druga z pracowników. Obie będą rywalizowały ze sobą do 11 listopada zbierając punkty za uczestnictwo w biegach i treningach BBL. Na koniec zwycięzcy wskażą cel, na który Fundacja PKO BP przekaże darowiznę w wysokości 60 tys. zł. Warto więc walczyć, aby móc zadecydować kto zostanie obdarowany 🙂

Rywalizacja już się zaczęła 😉

Po biegu spotkaliśmy się jeszcze na oficjalne rozpoczęcie akcji oraz podsumowanie biegu. Okazało się,  że najlepszy spośród wszystkich członków obu drużyn, był należący do mojej drużyny (klientów banku) Graczyk Adam, który 5 km przebiegł w czasie 17:22. Pięknie!

Jeśli chodzi o klasyfikacje kobiet, to moja drużyna była znowu lepsza. Pierwsze 5 kobiet, które stawiły się na mecie były z drużyny Klientów. Teraz czekamy na liczenie punktów i zobaczymy, która drużyna obejmie prowadzenie.

Pozdrawiam wszystkich bających w obu drużynach i do zobaczenia na kolejnym wspólnym biegu oraz treningach.

 

Reklamy

3 komentarze do “Zimny i mokry, ale sympatyczny Bieg Konstytucji

  1. Pingback: W 24. Biegu Powstania Warszawskiego pobiegnę dla Poli | KobietaBiega

  2. Pingback: W 24. Biegu Powstania Warszawskiego pobiegnę dla PoliKobietabiega.pl | Kobietabiega.pl

  3. Pingback: W 24. Biegu Powstania Warszawskiego pobiegnę dla Poli | Kobieta biega

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s