Imprezy biegowe

V Chotomowskie Powitanie Wiosny- Polska Biega

1395274_10203861927536707_3507091999631655528_n

Grupa Biegowa CHTMO po biegu

W bieganiu nie zawsze chodzi o ściganie się. Nie zawsze też nasze zdrowie jest najważniejsze. Czasami biegnie się po to, aby pomóc potrzebującym. I taki cel przyświeca biegowi Chotomowskie Powitanie Wiosny. Celem była pomoc niesiona Domowi Dziecka w Chotomowie oraz tracącej wzrok mieszkance Chotomowa, Agnieszce Sałanowskiej.

Oprócz tego miniona niedziela była dobrym pretekstem do spotkania się w niewielkim (ok. 100 -osobowym), aczkolwiek bardzo sympatycznym gronie nie tylko biegaczy, ale również ich rodzin. Organizatorem biegu jest Michał Machnacki z Grupy Biegowej CHTMO.

Zamiast opłaty startowej – środki czystości dla Domu Dziecka w Chotomowie

Znakiem rozpoznawczym Chotomowskiego Powiatania Wiosny oraz Chotomowskiego Pożegnania Lata jest to, że na ten bieg nie obowiązuje opłata startowa. Wpisowym są środki czystości, zużyte tusze, tonery, baterie, telefony komórkowe i nakrętki. Jest to również bieg kameralny, bo na starcie 5-kilometrowego odcinka staje około 100 osób.

Atmosfera nie do podrobienia

Chotmowskie Powitanie Wiosny to bieg, któremu atmosfery pozazdrościć mogą liczni organizatorzy tego typu imprez. I tutaj wyrazy szacunku kieruję do organizatora, Michała Machnackiego.

Dodatkowo każdy uczestnik po zakończeniu biegu dostaje pamiątkę, którą w tym roku była drewniana statuetka. Odbywa się także losowanie nagród – na tyle sprawiedliwe, że każdy coś wygrywa 🙂

„Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach znaleźć sponsorów, którzy wyłożą spore pieniądze na organizację biegu. Dlatego też już w styczniu zaczęliśmy poszukiwania firm, które wspomogą naszą akcję. Naprawdę, musicie mi uwierzyć, że wysłałem ponad 200 maili, nie licząc telefonów, czy rozmów z potencjalnymi sponsorami. Ale ten punkt udało nam się dobrze ogarnąć. Oczywiście w pozyskiwanie nagród zaangażowanych było sporo osób, dlatego też nasz stół z nagrodami był zapełniony do końca. Drugą ważną rzeczą, którą staramy się robić na naszych biegowych spotkaniach to pomoc Domowi Dziecka w Chotomowie. Na pewno żałujecie, że nie widzicie miny sióstr i dzieci jak zawozimy im wszystkie zebrane środki czystości zebrane na biegu. BEZCENNE! Ponownie pomagaliśmy też Agnieszce Sałanowskiej, mieszkance Chotomowa. Dziękuję w jej imieniu za wszystkie tusze, tonery, baterie i telefony oraz za wpłaty do skarbonki – zebraliśmy 375zł.”

Michał Machnacki, organizator Chotomowskie Powitanie Wiosny, http://www.biegamzchtmo.blog.onet.pl

10155992_10202902081446621_4342753392229121520_n

v-chotomowskie-powitanie-wiosny-polska-biega_13

źródło: gazetapowiatowa.pl/sport/chotomowskie-powitanie-wiosny/

 

Niżej linki do relacji z tego biegu, który zyskał duże zainteresowanie lokalnej prasy:

http://gazetapowiatowa.pl/sport/chotomowskie-powitanie-wiosny/

http://www.jablonna.pl/?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2432

http://www.powiat-legionowski.pl/index.php/pl/aktualnosci/5910-polska-biega-w-chotomowie

http://www.festiwalbiegowy.pl/album/v-chotomowskie-powitanie-wiosny-1152014#.U3NhP3YUmkA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s