Gdzie biegać?/Imprezy biegowe

Charytatywna sztafeta zbierze pieniądze na protezy podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty

poznan-business-run14 września, w pięciu polskich miastach – Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie biegacze pobiegną dla tych,  którzy biegać nie mogą – czyli podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Bieg Poland Business Run 2014 odbędzie się tego samego dnia we wszystkich miastach. Pierwsze osoby wystartują o godzinie 10:30. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania 3,8 km.

W biegu udział biorą sztafety 5-osobowe. Opłata startowa wynosi 50 zł od osoby, czyli 250 zł dla całego zespołu. Cały dochód z opłat kierowany jest na konto fundacji, a pieniądze przeznaczone zostaną na zakup protez 5 konkretnych osób, podopiecznych fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

W 2013 roku biegi odbyły się w: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. Łącznie wzięło w nich udział 4555 osób i zebrano blisko 400 000 zł brutto na 10 protez dla ośmiu podopiecznych Fundacji.

W 2014 roku bieg będzie miał swoje edycje w: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W pierwszej kolejności pomoc zostanie skierowana dla Daniela, Piotra, Jakuba, Grzegorza, Tomka i Łukasza. Jeśli zebrana kwota przekroczy potrzeby, Fundacja wskaże kolejnych beneficjentów.

Dla kogo biegniemy?

W tym roku w Krakowie impreza pomoże Danielowi, który w wyniku wypadku, a później zakażenia gronkowcem stracił lewą nogę. Poznań biegnie dla Piotra i Jakuba – mężczyźni potrzebują protez obydwu nóg. W Katowicach pomoc zostanie skierowana dla Grzegorza, który w wyniku odmrożenia stracił obie stopy. W Łodzi beneficjentem jest Tomek – wyjątkowo otwarty i pozytywnie nastawiony do życia młody człowiek, który na co dzień mus radzić sobie bez nóg i z częściową amputacją obydwu dłoni. Warszawa bieg dedykuje Łukaszowi, który nogę stracił w wyniku wypadku samochodowego.

Jak zarejestrować się do biegu?

Rejestracja oraz akcja Pomagam Bardziej trwają na: www.polandbusinessrun.pl oraz dedykowanych stronach biegów w każdym z miast.

Poznań Business Run zapełnia już ostatnie wolne miejsce, a Kraków Business Run zapełnił swoją listę startową w niecałe 4 dni.

Dla naszych podopiecznych Poland Business Run to okazja do tego, by w pewien magiczny sposób wykonać milowy krok do zmiany swojego życia. Mimo ogromnej ilości codziennej pracy całego sztabu osób w Fundacji, podopieczny, dla którego nasza pomoc jest niejednokrotnie jedyną nadzieją, częstokroć musi czekać miesiącami na uzbieranie kwoty niezbędnej do zakupu dobrej jakości protezy. Poland Business Run wychodzi temu naprzeciw i pomaga niebywale przyspieszyć ten czas oczekiwania. Skala, którą w zeszłym roku przybrało to niezwykłe wydarzenie, pozwoliła na zakup 10 protez o łącznej wartości prawie 400 tys. zł brutto.

 Jan Mela, Prezes Fundacji

Organizatorzy:
UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft Poland Sp. z o.o., CenturyLink Technology Solutions, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, MAN Accounting Center, Franklin Templeton Investments Poland, Capgemini Polska, Association of Business Service Leaders in Poland (ABSL), Infosys, HP, Accenture, BNP Paribas, Hays, Jones Lang La Salle. Oraz urzędy miast: Krakowa, Poznania, Katowic, Warszawy i Łodzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s