Imprezy biegowe

W 24. Biegu Powstania Warszawskiego pobiegnę dla Poli

bieg-powstania-warszawskiego2014

Udział w Biegu Powstania Warszawskiego to niemal obowiązek, bo w tym przypadku tak naprawdę nie chodzi o bieganie, ale uczczenie pamięci Powstańców walczących w roku 1944 o Warszawę.  Tego dnia zawsze nasuwa mi się refleksja, jakimi tak naprawdę szczęśliwymi ludźmi jesteśmy, ponieważ sami decydujemy o sobie i robimy to na co mamy ochotę.

Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszy zwykle niesamowita oprawa. Nastrój na trasie tworzą bowiem grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż niej płonące znicze. Przed startem każdy zawodnik może odebrać biało-czerwoną opaskę powstańczą, by z nią na ramieniu pokonać trasę, która prowadzona jest ulicami walk powstańczych: Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem i Karową, a następnie Wybrzeżem Gdańskim i ul. Sanguszki do Konwiktorskiej.

Biegowa akcja na rzecz pięciomiesięcznej Poli

Pola urodziła się w wadą serca, a zbiórkę pieniędzy na jej operację może wesprzeć każdy biegnący w Biegu Powstania Warszawskiego. Co trzeba zrobić? Wystarczy tylko się zadeklarować i pobiec  identyfikatorem „biegnę dla Poli”, który można będzie odebrać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w dniu 26 lipca w godzinach 18.30-20.30. Namiot bankowy rozstawiony zostanie przed budynkiem ośrodka Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie (przy biurze zawodów).

Jeżeli do akcji włączy się co najmniej 200 osób to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jej operację 20 tysięcy złotych. Zachęcam do pomocy!

Start biegu

Bieg odbędzie się na dystansach 5 i 10 km. Start na 5 km planowany jest o godzinie 20.40 na ul. Konwiktorskiej, natomiast na 10 km o godzinie 21.00 na ul. Bonifraterskiej. Meta obu dystansów będzie znajdować się na ulicy Konwiktorskiej.

Drugi etapowy bieg Drużynowej Ligi Biegowej

26 lipca po raz drugi w rywalizacji biegowej wezmą udział dwie drużyny Drużynowej Ligi Biegowej – pracownicy banku i jego klienci. Pierwszym etapowym biegiem był Bieg Konstytucji, a trzecim będzie Bieg Niepodległości.

Więcej o Drużynowej Lidze Biegowej znajdziecie tutaj.

Z kim zatem widzę się na starcie?

Reklamy

4 komentarze do “W 24. Biegu Powstania Warszawskiego pobiegnę dla Poli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s