Treningi

Biegiem przez miasto – i czujesz, że możesz więcej!

SONY DSC

Przeszukiwanie zawartości torby 😉 Bez dobrego antyperspirantu trudno się obejść, szczególnie kiedy na zewnątrz jest +33 stopnie w cieniu

Zwykle biegam sama, bo tak po prostu lubię. Ale kiedy natrafia się przyjemność, aby z kimś wspólnie wybrać się na trening to zawsze jestem chętna. Michał jest moim sąsiadem, a tak naprawdę rzadko spotykamy się na biegowych ścieżkach. A szkoda, bo niedzielne wspólne bieganie było naprawdę pouczające – i to chyba dla nas obojga.

Cel naszego niedzielnego treningu

Lekkie rozbieganie oraz pokonywanie napotkanych po drodze przeszkód, czyli miejski bieg z przeszkodami 😉

Poza tym, po raz kolejny testowałam aplikację MotionSense. Celowo piszę, że testowałam, ponieważ ciągle się jej uczę i sprawdzam różne możliwości jakie ona daje. Podglądam też inne dziewczyny, jak aktywnie spędzają czas i cieszą się aktywnością fizyczną.

>>> Więcej o aplikacji przeczytasz TUTAJ

Plan treningu

Rozgrzewka w Parku Skaryszewskim, „dogrzewka” na schodach pod Stadionem Narodowym, bieg wzdłuż Wisły i sprinty na Agrykoli.

Partner biegowo-treningowy prawie jak MotionSense

Muszę przyznać, że to była bardzo fajna niedziela, ponieważ wspólny trening, w którym uczestniczył również Luis (nie ma go na zdjęciach, ponieważ był dokumentalistą ;)), uświadomił mi, ale również chłopakom, jak wartościowe są treningi w grupie. Działają bardzo motywująco i kiedy już nie mamy ochoty bądź energii i z wielką chęcią już byśmy się poddali, to tylko ktoś z boku jest w stanie zmobilizować nas do działania i dodać nam otuchy.

Może to właśnie dlatego warto korzystać z aplikacji takich jak MotionSense, gdzie niekoniecznie w realnej grupie, ale choćby wirtualnej, można rywalizować z innymi osobami korzystających z tej właśnie aplikacji. Bo co nas bardziej zmobilizuje od tego, że koleżanka przejechała więcej kilometrów na rowerze czy skakała dłużej na skakance? Dziewczyny, zachęcam do wypróbowania tej aplikacji – jest bezpłatna, a być może zyskacie fajną motywację do aktywności.

Park Skaryszewski: rozgrzewka i  10 minut ćwiczeń na siłowni „pod chmurką”. Nie powiem, ale wprowadziliśmy z Michałem trochę zamieszania, kiedy dobiegliśmy do tych urządzeń i ze sporą energią na nich ćwiczyliśmy 😉

Po takim dokładnym rozgrzaniu udaliśmy się w kierunku Stadionu Narodowego.

Schody przed Stadionem Narodowym: co można napisać o bieganiu po schodach? Chyba tylko, lub aż tyle, że to straszna męczarnia. Tym bardziej, że słońce grzało coraz mocniej.

Ścieżka rowerowa nad Wisłą na prawym jej brzegu: zaraz po pokonaniu schodów pobiegliśmy nad Wisłę, aby na ścieżce rowerowej schować się w cieniu drzew. Jednak odpoczynek był złudny, bo po około 3 kilometrach pojawiły się kolejne przeszkody do zaliczenia. Po drodze spotkaliśmy bowiem coś w rodzaju „mini siłowni”, przy której na chwilę się zatrzymaliśmy.

Bieg na Agrykolę: i to była już końcówka naszej treningowej wyprawy. Na Agrykolę dotarliśmy około godziny 13, czyli akurat wtedy, kiedy słońce świeciło najmocniej. I chyba dlatego zaczęły przychodzić nam do głowy dziwne rzeczy. Po kilku przebieżkach wokół bieżni zrobiliśmy krótkie, ale szybkie odcinki, na końcach których musieliśmy chwytać dłońmi przedmioty ustawione  na bieżni. Wykończyło nas to kompletnie, ponieważ wyhamowanie z dość dużej prędkości nie jest najłatwiejsze.

SONY DSC

Kiedy my się pociliśmy na ścieżce wzdłuż Wisły inni odpoczywali 😉

SONY DSC

Luis, który dokumentował zdjęciowo trening, dlatego nie ma go na żadnym zdjęciu 🙂

SONY DSC

I bohaterki bieżni, które sprawiły nam niesamowitą ilość radości, kiedy się po nie schylaliśmy

Aplikację MotionSense na smartfony można pobrać za darmo z następujących miejsc:

Reklamy

3 komentarze do “Biegiem przez miasto – i czujesz, że możesz więcej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s