Imprezy biegowe

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego – pakiet startowy do wygrania

14 czerwca w Konstancinie odbędzie się I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego, który upamiętnia tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej mieszkańca Konstancina, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Piotra Nurowskiego.

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego - pakiet startowy do wygrania

Trasa biegu będzie prowadzić zielonymi ulicami i zakątkami Konstancina, w okolicach Parku Zdrojowego i słynnej konstancińskiej Tężni Solankowej.

Na mecie w Parku Zdrojowym na uczestników mają czekać puchary i wyjątkowe drewniane medale, a dla zawodnika i zawodniczki, którzy uzyskają najlepszy czas przewidziana jest specjalna nagroda – wieczne pióra przekazane przez samego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Konkurs i do wygrania pakiet na bieg

U mnie można wygrać pakiet startowy na ten bieg. Mam niestety tylko jeden. W jaki sposób go wygrać? Bardzo prosty. Wystarczy, że napiszesz do mnie mejla z informacją, że chcesz wziąć udział w biegu – na adres aneta@warsztatprasowy.pl. Na wiadomości czekam do poniedziałku – 8 czerwca.

Ale żeby było trochę nietypowo, trzecia osoba, która napisze do mnie mejla otrzyma pakiet. Czekam zatem na wiadomości 🙂

Co jest ciekawego w tym biegu?

To, że wesprą ją znani i lubiani sportowcy,  olimpijczycy, mistrzowie w swoich dyscyplinach. Jednym ze specjalnych gości będzie najbardziej utytułowany zawodnik w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski i kierowca rajdowy, a w wolnych chwilach biegacz – Adam Małysz. Mistrz zgodził się zostać pilotem biegu.

Kolejnym znakomitym sportowcem, który potwierdził swój udział w imprezie jest Jacek Wszoła – olimpijczyk specjalizujący się w skoku wzwyż, złoty medalista igrzysk w Montrealu w 1976 roku i srebrny medalista igrzysk w Moskwie w 1980 roku. Wszoła w obu tych występach poprawiał rekord olimpijski, a po zdobyciu złota, nazywany był „cudownym dzieckiem Montrealu”.

Do grona wspaniałych gości wspierających I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego dołączył także reprezentant sportów walki – pięściarz, srebrny medalista mistrzostw Europy w 1981 roku oraz czterokrotny mistrz Polski w wadze piórkowej i lekkiej – Krzysztof Kosedowski.

Bieg nie tylko wspierany jest przez sportowców, lecz także organizowany przez ludzi związanych ze sportem. Jednym ze współorganizatorów całego przedsięwzięcia jest Marian Woronin – polski lekkoatleta, sprinter, srebrny medalista olimpijski z Moskwy z 1980 roku, propagator biegania i rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, a także wiceprezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”. Współpomysłodawcą biegu jest Andrzej Majkowski – dyplomata, działacz olimpijski, prezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”, które organizuje „Czwartki Lekkoatletyczne” oraz Prezes Zarządu Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”.

Więcej informacji o I Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego na:

www.biegkonstancin.pl

facebook.com/biegkonstancin

Reklamy

3 komentarze do “I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego – pakiet startowy do wygrania

  1. Dlaczego ja ma wszędzie tak daleko? ;/
    No, ale super, że są takie wydarzenia. Teraz pełno ludzi walczy z otyłością i innymi chorobami. Jak najbardziej trzeba promować ruch.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s