Treningi

Szczęśliwi biegają ultra

Kiedy czyta się tę książkę, chce się po prostu włożyć buty i biegać. Najchętniej po górach, lub choćby lesie, kiedy do gór daleko.

Taka mogłaby być cała recenzja książki „Szczęśliwi biegają ultra”, której autorem są Magda Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski. Najkrótsza recenzja świata 😉

Książkę czyta się jednym tchem. Wciąga tak, że czasami trudno się od niej oderwać i czeka się z niecierpliwością, jaką historię opowiedzą autorzy w dalszej jej części. Jest w niej wiele wspomnień związanych z bieganiem po górskich szlakach, ale też dużo ciekawych i praktycznych porad dotyczących butów do biegania, treningów, zdrowia, które trudno znaleźć w standardowych poradnikach.

Jeśli ktoś dopiero wchodzi w środowisko biegów ultra, czytając „Szczęśliwi biegają ultra” pozna ten niewielki  świat oczami doświadczonych ludzi i zapozna się z osobowościami światowych biegów ultra.

Ta książka dla mnie stała się świetnym motywatorem do biegania. Dawno żadna lektura nie sprawiła, że po prostu będzie chciało mi się biegać. Opisane w tak prosty sposób różnego rodzaju przeżycia autorów ze ścieżek biegowych tak mnie zaciekawiły, że sama poczułam chęć podobnych przeżyć. Na tyle dużą, że powoli zaczynam planować treningi i powrót po kontuzji do systematycznego biegania, bo wreszcie mogę 🙂

Wydawnictwo: Galaktyka

szczesliwi-biega-ultra

Reklamy

4 komentarze do “Szczęśliwi biegają ultra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s