Gdzie biegać?/Imprezy biegowe

Bieg ultra Granią Tatr

bieg-grania-tatrWiadomo, że starty w biegach ultra planuje się z dużym wyprzedzeniem. Po pierwsze, bieganie po górach jest wymagające i trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Po drugie, zapisy na letnie biegi zwykle odbywają się zimą. Trzeba więc się dużo wcześniej zorganizować.

Bieganie po górach to wspaniałe przeżycie, zupełnie nieporównywalne do biegania po asfaltach czy chodnikach miejskich. I jeśli kogoś takie właśnie zmagania z samym w sobie w takim właśnie otoczeniu zachwycą raz, to kolejny raz jest tylko kwestią czasu.

W ubiegłym roku sama rozpoczęłam swoją przygodę z bieganiem po górach. Były to Bieszczady. Ale chore kolano na prawie rok praktycznie wyłączyło mnie z biegania w takich warunkach. Na szczęście wracam do zdrowia i kto wie, co czeka mnie w przyszłym roku 🙂 Trochę mnie jednak nęci, aby pojechać w góry 🙂 Ktoś się pisze na wspólną wyprawę 😉

Może Tatry? I bieg ultra Granią Tatr?

W sierpniu (dokładnie 15 sierpnia) odbywa się bardzo fajny, choć niezwykle wymagający bieg – Flexistav Bieg Granią Tatr. Jego trasa prowadzi turystycznymi szlakami polskich Tatr Zachodnich oraz Wysokich. Jak podaje organizator, trasa jest bardzo wymagająca technicznie: ekspozycja, dużo skał, luźnych kamieni, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda. Dystans jaki jest do pokonania wynosi 71 km, a przewyższenia na trasie wynoszą około +5000 m/-4900m.

Trasę pokonuje się z mapą dołączoną do pakietu startowego, a oznakowana jest tylko w miejscach skrzyżowania szlaków oraz punktach newralgicznych. Na trasie znajdują się dwa punkty odżywcze – Schronisko na Hali Ornak i Schronisko Murowaniec oraz punkt tylko z wodą i izotonikiem – Wodogrzmoty Mickiewicza.

Limit zawodników i limit czasowy

Limit zawodników w biegu Flexistaw Bieg Granią Tatr wynosi 300. Ale nie ma tak łatwo, bo na liście startowej można się znaleźć dopiero po losowaniu, które odbywa się po zapisaniu na bieg. Limit czasu ukończenia biegu wynosi 17 godzin.

Więcej informacji o biegu na stronie: www.graniatatr.pl

Trasa: http://www.gpsies.com/mapOnly.do?fileId=kucxyndwwgeotron&mode=kmlTourReklamy

1 komentarz do “Bieg ultra Granią Tatr

  1. Pingback: Biegiem po Tatrach, czyli kilka słów o minionym już FlexiStav Bieg Granią Tatr | Kobieta biega

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s