Gdzie biegać? / Imprezy biegowe

Biegiem po Tatrach, czyli kilka słów o minionym już FlexiStav Bieg Granią Tatr

Trudna trasa i nieziemski wysiłek. Tak, w krótkich żołnierskich słowach można opisać FlexiStav Bieg Granią Tatr, który odbył się 15 sierpnia. Ale czego się nie robi, aby móc pobiec jedną z najpiękniejszych tras w Tatrach?

Biegiem po Tatrach, czyli kilka słów o Biegu Granią tatr

Trochę statystyk

FlexiStav Bieg Granią Tatr to jeden z najtrudniejszych biegów ultra w Polsce – 71 km trasy i przewyższenia wynoszące około +5000 m/-4900m. Bieg to raczej kameralny, nie gromadzi bowiem tysięcy uczestników.

• W tegorocznej edycji w imprezie udział wzięły 332 osoby.
  • Do mety dobiegło 246 osób – 241 osób zostało sklasyfikowanych,  5 do mety dobiegło po wyznaczonym limicie czasu.
  • Limit trasy określono na 17 godzin, ale gdy po opadach deszczu szklaki okazały się śliskie wydłużono go o dodatkowe 15 minut.

Więcej o biegu w moim wcześniejszym wpisie

Bartosz Gorczyca, fot.: Flexistav Bieg Granią Tatr

Zwycięzca na miecie z czasem 9:11

Jak mówią specjaliści, dobrze przygotowany turysta trasę biegu FlexiStav Bieg Granią Tatr pokonałby w czasie około 30 godzin. A wiecie ile zajęło to zwycięzcy tegorocznej edycji? 9 godzin 16 minut.

Zwycięzcą FlexiStav Bieg Granią Tatr został w tym roku Bartosz Gorczyca z czasem  9:16. Pół godziny później na mecie pojawił się drugi biegacz – Przemysław Sobczyk (z Tatrarunning.pl Zakopane). Trzeci – ze stratą 50 minut – był Piotr Herzog (Salomon Suunto Team Kudowa Zdrój).

Najlepsza kobieta – Anna Figura z czasem 11:51

Anna Figura (skialpinistka KW Zakopane), zwycięzca biegu w kategorii kobiet na metę dobiegła w czasie 11:51. Drugie miejsce zajęła Olga Łyjak (Biegam w Górach Kościelisko) dobiegła z czasem gorszym o 23 minuty. Trzecia była Natalia Tomasiak (Salco Sport Team Kraków), która na mecie miała stratę 37 minut.

Serdecznie gratulacje dla wszystkich uczestników

Wszystkim, którzy wzięli udział w tym szaleńczo trudnym biegu należą się słowa gratulacji – także, a może przede wszystkim tym, którzy na metę wbiegali daleko za liderami. Brawo za nie tylko silne nogi, ale przede wszystkim silną głowę.

Wyniki biegu zobaczyć można tutaj.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

4 thoughts on “Biegiem po Tatrach, czyli kilka słów o minionym już FlexiStav Bieg Granią Tatr