Odżywianie

„Jaglany detoks” – książka, którą warto mieć

Jaglany detoksW księgarniach jakiś czas temu pojawiła się książka o kaszy jaglanej – „Jaglany detoks”. Myślę, że ta publikacja powinna się znaleźć w każdym domu, w którym uwagę przykłada się do zdrowego odżywiania.

Lubię kaszę jaglaną, więc bardzo ciekawa byłam tej pozycji. Jej autora, Marka Zaremby, do tej pory nie znałam. To autor bloga gotujzdrowo.com, który od kilku lat prowadzi również warsztaty kulinarne.

Książka „Jaglany detoks” zawiera wiele  informacji dotyczących samej kaszy jaglanej – takich jak jej właściwości czy pochodzenie. Do tego znajdziemy w niej sporo przepisów na potrawy, które na kaszy jaglanej bazują. I moim zdaniem warto je włączyć do codziennej diety, bo są naprawdę smaczne. Ale nie to stanowi sedno książki.

Główną myślą książki jest jednak tytułowy – jaglany detoks. Ponieważ słowo detoks wywołuje we mnie odrobinę sprzeciwu, postanowiłam część książki mu poświęconej dość dokładnie. Chciałam bowiem zrozumieć o co tak naprawdę autorowi chodzi z tym detoksem. No i zrozumiałam. Pisząc w ogólnym skrócie owy detoks ma być  antidotum na obecny styl życia, czyli szybkie tempo życia, spożywanie ogromnych ilości produktów masowo przetworzonych (które nie tylko są przyczyną złego samopoczucia, ale również wielu chorób) bądź niedożywienie. Zdrowsza dieta i regularne posty nie tylko dają nadzieję na skuteczniejsze leczenie, ale budują dla nowego pokolenia drogę do życia w lepszym zdrowiu.

W książce nie brak oczywiście przykładowego tygodniowego detoksowego jadłospisu, wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, łączenia produktów czy składników pokarmowych. Na szczęście autor nie zapomina również o pozytywnych skutkach aktywności fizycznej.

Podsumowując. „Jaglany detoks” to solidna porcja zdrowotnych porad, przepisy, wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania. Książka warta przeczytania, bo zmusza do zastanowienia się nad zmianą własnego stylu życia, a w szczególności odżywiania się.

„Jaglany detoks”
Wydawnictwo: Pascal
Cena: 49 zł

Jaglany detoks

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s