Treningi

Polacy lubią biegać – wynika z badania przeprowadzonego przez PKO BP

PKO Bank Polski przeprowadził badania dotyczące zwyczajów biegaczy w Polsce. Wyniki są ciekawe, dlatego chętnie się nimi dzielę.

Okazuje się, że w naszym kraju biega prawie tyle samo mężczyzn (52%) co kobiet (48%). Trochę inaczej wygląda to w przypadku startów w biegach masowych – tutaj udział deklaruje więcej mężczyzn (60%).

Większość biegaczy to osoby młode w wieku 25-39 lat, a zdecydowana większość badanych (77%) to osoby, które biegają nie dłużej niż 5 lat, w tym co czwarta osoba krócej niż rok. Połowa badanych biega 2-3 razy w tygodniu, 22% – częściej.

Biegamy zwykle wieczorem. 83% deklaruje, że robi to niezależnie od pory roku, a 39% nawet przy niesprzyjającej pogodzie.

Jakie są powody biegania?

Głównym powodem, dla którego rozpoczynamy przygodę z bieganiem jest dbałość o zdrowie i kondycję (84%), ale co ciekawe na drugim miejscu znalazła się chęć zmiany czegoś w życiu.

Biegacze zapytani o motywację do biegania, najczęściej wskazywali pozytywny wpływ tego sportu na zdrowie i kondycję (87%) oraz sylwetkę (47%). Aż 42% biegaczy deklaruje, że biega po prostu dla przyjemności.

Badani poproszeni zostali również poproszenie o wskazanie najbardziej atrakcyjnych biegów. W czołówce znalazły się Bieg Powstania Warszawskiego, PKO Nocny Wrocław Półmaraton oraz Bieg Niepodległości. To, co biegacze w największym stopniu w nich docenili, to przede wszystkim trasa, miejsce oraz jakość, organizacja i towarzyszące emocje.

Zwyczaje biegaczy w Polsce Zwyczaje biegaczy w Polscemotywacja-do-biegania  Zwyczaje biegaczy w Polsce biegi-masowe

Badanie przeprowadzone zostało na zlecenie PKO BP przez agencję badawczą PBS.

7 komentarzy do “Polacy lubią biegać – wynika z badania przeprowadzonego przez PKO BP

  1. Pingback: O motywacji cd. Badanie PKO BP o zwyczajach biegowych Polaków | korposabat

  2. Z artykułu wynika kilka fajnych pozytywnych wniosków. To, że połowa badanych biega 2-3 razy w tygodniu jest bardzo dobrym wskaźnikiem 😉 Jak to mówią, że jeśli raz zaczniesz, później już nie odstawisz biegania i będziesz z nim zawsze. Dobrze, że PKO BP patronuje wielu imprezom w kraju, bo bez nich ciężko byłoby tyle ciekawych spotkać biegowych zorganizować. Pozdrawiam, Kamil

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s